Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

03.02.2018 PARAFIALNE SPOTKANIE

            W sobotę, 3 lutego 2018 r., w gorzowskiej siedzibie Związku Ukraińców w Polsce, zebrali się przedstawiciele parafii św. Jozafata w Gorzowie, aby wspólnie pokolędować. Przez cały wieczór śpiewano przepiękne ukraińskie kolędy oraz wspominano tradycje świąt Bożego Narodzenia.

11.02.2018 Kolędnicy w Gorzowie

          W niedzielę, 11.02.2018 r., po Mszy Świętej zawitali do wiernych parafii św. Jozafata w Gorzowie kolędnicy -wertep. Dzieci przygotowały wspaniały występ, pod kierunkiem Ireny Boruszczak-Hubiak, w ramach projektu Spotkania z kulturą ukraińską, podczas którego sławili Narodzenie Chrystusa oraz przedstawili tradycje obrzędowe Świąt Bożego Narodzenie, Jordanu i Nowego Roku. Wykonali także przepięknie ukraińskie kolędy i pastorałki przy akompaniamencie Wioletty Sycz, a nagrodzeni zostali przez parafian słodyczami.

28.01.2018 PRYMICYJNA MSZA ŚWIĘTA

            W niedzielę, 28 stycznia 2018 r., w Strzelcach Krajeńskich, Skwierzynie i Gorzowie Wielkopolskim ks. Jan Jodłowski odprawił prymicyjną Mszę Świętą.             Przedstawiciele trzech parafii złożyli ks. Janowi życzenia wiele łask Bożych i sił, by gorliwie i z zapałem podejmował zadania, które staną na drodze jego posługi i służby w Cerkwi.

            Po Mszy Świętej Prymicjant udzielił wiernym błogosławieństwa oraz każdy dostał  na pamiątkę obrazek prymicyjny.