Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

20.11.2015 ODPUST W STRZELCACH

   W dniach 20-21 listopada 2015 r. w Strzelcach Krajeńskich odbyły się nabożeństwa z okazji odpustu parafialnego. Opiekunem greckokatolickiej parafii w Strzelcach jest św. Michał Archanioł. Uroczystości rozpoczęto nieszporami, które odprawił proboszcz parafii ks. Dariusz Hubiak, a sakramentem pokuty służył ks. Eugeniusz Suchy z parafii w Łodzi i Piasecznie.
  W dzień, kiedy wspominamy św. Michała Archanioła- 21 listopada, zgromadzeni w kościele św. Franciszka zanosili swe modlitwy do swego patrona podczas Akatystu ku czci św. Michała Archanioła. Wierni uczestniczyli w prymicyjnej Mszy Świętej odprawionej przez neoprezbitera ks. Eugeniusza, który wygłosił także homilię. Ksiądz neoprezbiter udzielił wiernym błogosławieństwa. Parafianie złożyli księdzu Eugeniuszowi życzenia wielu łask Bożych podczas rozpoczętej drogi w kapłaństwie.
  Po nabożeństwach zgromadzeni spotkali się przy świątecznym obiedzie w sali przy kościele, który przygotowały członkini Sestrynstwa bł. Jozafaty.

 

24.10.2015. ZJAZD KOBIET

Dnia 24 października 2015 r.w Międzyrzeczu odbył się Zjazd kobiet południowych dekanatów Eparchii Wrocławsko-Gdańskiej UKGK w Polsce. W Zjeździe udział wzięły także kobiety ze Strzelec, Skwierzyny i Gorzowa.

Rozpoczęto Mszą Świętą, której przewodniczył Jego Ekscelencja ks. Biskup Włodzimierz Roman Juszczak, OSBM. Następnie wszyscy przeszli do restauracji, gdzie odbyło się spotkanie. Zgromadzone kobiety wysłuchały wykładu profesora Bogdana  Chazana "Za życiem bez kompromisu, ks. Ernesta Sekulskiego-"Małżeństwo - cele i zagrożenia" oraz Władyki Włodzimierza, który mówił o teraźniejszej sytuacji Cerkwi greckokatolickiej.  Zjazd przebiegł w miłej atmosferze, był okazją do modlitwy, a także bliższego poznania grekokatoliczek z południowych dekanatów.  Całość zakończył Mołebeń do Bogurodzicy w międzyrzeckiej greckokatolickiej cerkwi

11.10.2015 JUBILEUSZ W STRZELCACH

Dnia 11 października 2015 r. Rozalia i Jan Kuszwarowie świętowali 55-tą  rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Ksiądz Dariusz Hubiak odprawił Mszę Święta w intencji Jubilatów.

            Pani Rozalia od wielu lat swoim śpiewem sławi Boga podczas nabożeństw w Strzelcach Krajeńskich, a pan Jan przysługuje jak "pałamar" |w parafii św. Michała Archanioła. Ich wieloletnia posługa dla Cerkwi zasługuje na słowa uznania, dlatego ks. Dariusz Hubiak wręczył Jubilatom list gratulacyjny, a wszyscy zgromadzeni zaśpiewali gromkie  "Mnohaja lita".

20.09.2015 r. PIELGRZYMKA DO BIAŁEGO BORU

Każdego roku we wrześniu, na święto Narodzenia Bogurodzicy, grekokatolicy zjeżdżają się do Sanktuarium Maryjnego w Białym Borze. Do „Materi skytalciw” modlą się wszyscy pielgrzymi prosząc o łaski  dla siebie i najbliższych.

            Również parafianie  z Gorzowa Wielkopolskiego, Skwierzyny i Strzelec Krajeńskich uczestniczyli w pielgrzymce do Bogurodzicy. Wzięli oni udział w modlitwach i  nabożeństwach a także Mszy Świętej, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Włodzimierz Roman Juszczak, OSBM

            W tym roku podczas uroczystości odpustowych do Sanktuarium w Białym Borze przywieziono krzyż oraz ikonę Bogurodzicy-symbole Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie. Młodzież greckokatolicka przekazała te symbole młodzieży rzymskokatolickiej z Diecezji łowickiej.

            Po nabożeństwach odbyło się spotkanie wiernych z różnych parafii. Parafianie z Gorzowa prowadzili akcję sprzedaży pamiątek, dochód których przeznaczony jest na remont cerkwi w Gorzowie.