Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

17-18.07.2015 ODPUST W SKWIERZYNIE

W dniach 17-18 lipca b.r. parafianie w Skwierzynie świętowali swój parafialny odpust- świętych Włodzimierza i Olgi.

 Uroczystości rozpoczęły się nieszporami, które odprawili ks. Dariusz Hubiak oraz ks. Andrzej Bunzyło, wcześniej było okazja do skorzystania z Sakramentu pokuty. W sobotę Mszy Świętej przewodniczył dziekan zielonogórski - ks. Andrzej Bunzyło, a współkoncelebrował miejscowy proboszcz -ks. Dariusz Hubiak. W homilii ks. Andrzej przypomniał żywot świętej Olgi, jej wielkie zasługi dla naszej Cerkwi i Ukrainy.

Po nabożeństwie wszyscy goście i parafianie spotkali się przy wspólnym obiedzie w sali parafialnej, to wspaniała okazja do rozmów, wspomnień oraz integracji.

17.07.2015 WPROWADZENIE PROBOSZCZA W GORZOWIE

 W piątek, 17 lipca 2015 r. w Gorzowie, dziekan zielonogórski ks. Andrzej Bunzyło zgodnie z dekretem Ordynariusza Eparchii Wrocławsko-Gdańskiej Jego Ekscelencji Ks. Bpa Włodzimierza Romana Juszczaka, OSBM, dokonał uroczystego wprowadzenia ks. Dariusza Hubiaka na proboszcza parafii św. Jozafata w Gorzowie, św. Michała Archanioła w Strzelcach i św. Włodzimierza i Olgi w Skwierzynie. Ksiądz Dariusz był administratorem tych parafii od sierpnia 2011 r.

Przed drzwiami kaplicy, gdzie odbywają się greckokatolickie nabożeństwa na Cmentarzu Świętokrzyskim w Gorzowie, po modlitwie, ks. Dziekan wręczył klucze do kaplicy ks. Dariuszowi. Następnie odprawiona została Msza Święta.

Ksiądz Dziekan Andrzej Bunzyło zwrócił się za słowem do zgromadzonych wiernych, życząc dalszej owocnej pracy na chwałę Bożą.

29.06.2015 ZAKOŃCZENIE SZKOLNEGO ROKU

Po niedzielnej Mszy Świętej w Gorzowie, 29 czerwca b.r., odbyło się zakończenie szkolnego roku dzieci oraz przedszkolaków, które uczą się greckokatolickiej religii przy Zespole Szkół nr 20 w Gorzowie oraz języka ukraińskiego w Szkole ukraińskiego języka i kultury świętego Jozafata. Dzieci zaprezentowały pieśni i wiersze przed parafianami. Z rąk swoich nauczycieli ks. Dariusz Hubiaka i Ireny Boruszczak-Hubiak odebrały świadectwa oraz upominki za osiągnięcia w nauce. Olga Stefanów dostała dyplom i nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie Bożonarodzeniowa kartka. Wszyscy życzyli dzieciom wspaniałych wakacji, odpoczynku oraz sił na naukę w kolejnym roku szkolnym.

UROCZYSTA KOMUNIA ŚWIĘTA

Dzień 24 maja b.r. w gorzowskiej parafii był wyjątkowy. Natalia Świątkowska i Maksym Stefanów przystąpili do sakramentu pokuty i uroczyście przyjęli Komunię Świętą. Mszę Świętą odprawili ks. Dariusz Hubiak wraz z ks. Romanem Lirką z Niemiec, który przyjechał do Gorzowa.
Mali parafianie długo czekali na chwilę, gdy będą mogli przyjąć do swoich serc Chrystusa. Cały rok przygotowywali się na zajęciach z religii wraz ze swoim katechetą – ks. Dariuszem Hubiakiem. To wielka radość dla tych dzieci, ich rodziców i całej parafii.