Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

09-11.04.2015 WIELKI TYDZIEŃ

W Wielkim tygodniu w greckokatolickich parafiach w Gorzowie, Skwierzynie i Strzelcach zgromadzili się parafianie na nabożeństwach, wspominających śmierć Jezusa Chrystusa.

W Wielki czwartek uczestniczono w Jutrzni Męki Pańskiej. W Wielki piątek odprawione zostały Nieszpory i wyniesiono procesyjnie płaszczanicę. We wszystkich parafiach adorowano płaszczanicę, modląc się i śpiewając pieśni opowiadające o męce Chrystusa. W Wielką sobotę wierni modlili się podczas Akatystu pasyjnego i Nieszporów wraz z Liturgią św. Bazylego.

5.04.2015 IKONY W STRZELCACH

W greckokatolickiej parafii św. Michała Archanioła w Strzelcach ks. Dariusz Hubiak poświęcił dwie ikony Matki Bożej i Chrystusa, które będą zdobić kościół św. Franciszka, gdzie odbywają się greckokatolickie nabożeństwa.

Parafianie od czasu wysiedleń na Ziemie Zachodnie podczas Akcji "Wisła" nie posiadają własnej cerkwi, ikony te przypominają im wygląd cerkwi oraz ikonostasu. Ikony napisane zostały przez Andrzeja Dutkę ze Lwowa. Sponsorem jednej ikony jest Małgorzata Juśko z USA, drugiej Maria i Lubomir Sydor, Jan Kobelak z Kanady i Maria i Semen Tutko.

13-14.03.2015 WIELKOPOLSTNE REKOLEKCJE

W dniach 13-14 marca 2015 r. w Strzelcach Krajeńskich, Skwierzynie i Gorzowie odbywały się wielkopostne rekolekcje, które prowadzili ks. Ernest Sekulski i ks. Arkadiusz Trochanowski. Parafianie mieli możliwość przystąpić do sakramentu pokuty oraz posłuchać Słowa Bożego. Podczas nauk każdy z uczestników rekolekcji mógł zastanowić się nad swoimi relacjami z Bogiem, nad swoją codzienną modlitwą i swoją wiarą w Boga.

 

8.03.2015 III SPOTKANIA Z KULTURĄ UKRAIŃSKĄ

Dnia 8 marca 2015 R. w Gorzowie odbyły się III Spotkania z kulturą ukraińską. W tym roku do miasta nad Wartą  przybyli uczniowie Średniej Mistrzowskiej Szkoły Muzycznej im. S. Kruszelnickiej ze Lwowa (Ukraina).

Uczniowie z Orkiestry szkolnej pod kierownictwem Marty Hunewycz wykonali utwory klasyczne i współczesne światowej sławy kompozytorów, w tym także kompozytorów ukraińskich. Nie zabrakło także ukraińskich pieśni ludowych na głos i bandurę przepięknie wykonanych przez Kwitkę Sozańską. Wspaniale zaprezentowali się akordeoniści Pawło Hilczenko, Iwan Sumaruk i pianistka Sofija Szochina zachwycając swoją wirtuozerią i muzykalnością.

Młodzi artyści zaprezentowali bardzo wysoki poziom wykonania: przepiękne brzmienie, niuanse dynamiczne i prowadzenie frazy oczarowało wszystkich słuchaczy.