Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

28.11.2014 ODPUST PARAFIALNY W GORZOWIE

W dniach 28-29 listopada b.r. w Gorzowie odbył się parafialny odpust św. Jozafata. Świętowanie rozpoczęło się nieszporami w piątek. Wierni mogli przystąpić także do sakramentu pokuty.

W sobotę nabożeństwa rozpoczął Akatyst ku czci św. Jozafata a następnie ks. Rusłan Marciszak ze Stargardu Szczecińskiego oraz ks. Dariusz Hubiak odprawili Mszę Świętą. W homilii ks. Rusłan przypomniał postać opiekuna parafii św. Jozafata oraz odniósł się do wydarzeń w Ukrainie.

Po nabożeństwach wierni spotkali się w pomieszczeniach Związku Ukraińców w Polsce Koła w Gorzowie Wlkp. na poczęstunku, który przygotowali parafianie. Wszyscy mają nadzieję, że kiedyś spotkają się na odpuście już w nowej cerkwi w Gorzowie.

21.11.2014 ODPUST PARAFIALNY W STRZELCACH

W dniach 21-22 listopada b.r. w Strzelcach Krajeńskich świętowano parafialny odpust. Uroczystości rozpoczęto nieszporami, które odprawił duszpasterz parafii ks. Dariusz Hubiak, a sakramentem pokuty służył ks. Paweł Berezka z Zamienic. 

W sobotę w kościele św. Franciszka, odprawiono Akatyst ku czci św. Michała Archanioła oraz Mszę Świętą w intencji wszystkich parafian. Homilię wygłosił ks. Paweł Berezka zwracając się ciepłymi 
słowami do nielicznej wspólnoty greckokatolickiej w Strzelcach Krajeńskich. 
Po nabożeństwach wszyscy wierni i zaproszeni goście spotkali się przy świątecznym obiedzie w sali przy kościele.

21.12.2014 ŚWIĘTY MIKOŁAJ W GORZOWIE

Po Mszy Świętej parafię odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci, które uczą się katechezy, języka ukraińskiego oraz przedszkolaki, uczęszczające na zajęcia od początku września, przygotowały wspaniały koncert dla Gościa. Dziewczynka i zwierzątka, długo czekali na przyjazd Świętego i na prezenty. Ich cierpliwość została nagrodzona- otrzymali piękne podarunki. Mikołaj obdarował też wszystkie dzieci, a wszyscy wierni dostali smaczne cukierki.