Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

07.09.2014 KSIĄDZ HUGO SOUTUS W PRZYSZŁEJ CERKWI

Ksiądz Hugo Soutus z małżonką Jolantą, rodem z okolic Gorzowa, odwiedzili parafię greckokatolicką pw. św. Jozafata w Gorzowie. Po niedzielnej Mszy Świętej spotkali się z rodziną ks. Dariusza Hubiaka. Ksiądz Hugo opowiedział o duszpasterskiej służbie w parafii Zaśnięcia Bogurodzicy w Phoenix w Arizonie (Stany Zjednoczone). Księża wymienili się poglądami o realizacji strategii rozwoju UKGK do roku 2020 : „Żywa parafia-miejscem spotkania z żywym Chrystusem”. Ksiądz Hugo obejrzał budynek przyszłej cerkwi i, uwzględniając swoje doświadczenie w przebudowie cerkwi w Phoenix, podzielił się swoimi spostrzeżeniami.

31.08.2014 OLGA STEFANÓW WZIĘŁA UDZIAŁ W EPARCHIALNYM KONKURSIE

Parafianka Gorzowa, Olga Stefanów, uczennica gimnazjum, wzięła udział i zdobyła wyróżnienie w Eparchialnym konkursie „Biblijne opowiadania w Ewangelii wg św. Jana”, który organizowała Duszpasterska komisja do spraw dzieci i młodzieży oraz Oddział katechetyczny Eparchii Wrocławsko-Gdańskiej UKGK.
W niedzielę, 31sierpnia b.r., ks. Dariusz Hubiak wręczył Oli dyplom oraz nagrodę. Wszyscy parafianie cieszą się z sukcesów uzdolnionej parafianki.

31.08.2014 ODWIEDZINY WŁADYKI WŁODZIMIERZA

W niedzielę, 31 sierpnia b.r. parafię św. Jozafata w Gorzowie oraz remontowaną cerkiew odwiedził Ordynariusz Wrocławsko-Gdański Władyka Włodzimierz Roman Juszczak, OSBM.
Władyka obejrzał zakupiony budynek po dawnej kaplicy oraz zapoznał się z propozycjami adaptacji budynku dla potrzeb cerkwi.
Wizyta Władyki Włodzimierza przyniosła wiele radości parafianom i nadzieję na dalszy postęp w pracach remontowych.

Informacje o odwiedzinach Naszego Władyki można przeczytać klikając na link:

http://cerkiew.net.pl/Wiadomosci/wiadomoscjedna.php?polaczenie=wiad_1409598936&cerkiew=cerkiew

09-16.08.2014r. ROWERZYSCI Z UKRAINY W GORZOWIE I OKOLICACH

W dniach 9-16 sierpnia b.r. w Witnicy, w miasteczku koła Gorzowa, odbył się 63 Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK „WITNICA 2014”, w którym udział wzięło również 60 rowerzystów z Ukrainy na czele z Tarasem Pacholukiem, przewodniczącym oddziału Turystyki rowerowej przy Federacji turystyki sportowej Ukrainy.

Czytaj więcej...