Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

25.05.2014 Dzień Mamy w Gorzowie

W ostatnią niedzielę maja w Gorzowie Wielkopolskim odbył się mały koncert dla wszystkich Mam. Dzieci wspólnie ze swoim katechetą ks. Dariuszem Hubiakiem i nauczycielką języka ukraińskiego Ireną Boruszczak-Hubiak przygotowały piosenkę i wierszyki, w których wysławiali trzy Matki- Matkę Bożą, Matkę – Ojczyznę oraz swoje Mamy. Wspólnie z uczniami wystąpili także najmłodsi parafianie, którzy z wielką radością przyłączyli się do występujących. Pod koniec koncertu dzieci złożyły kwiaty pod ikoną Bogurodzicy oraz podarowały bukieciki swoim Mamom.


20.04.2014r. Wielkanoc w Gorzowie Wielkopolskim

Wierni i goście zgromadzeni w tym roku na Wielkanoc w greckokatolickiej  kaplicy w Gorzowie świętowali wspólnie święto Zmartwychwstania Pańskiego. Wspaniałym przeżyciem był udział w procesji wokół świątyni  wychwalając Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa oraz Jutrzni Paschalnej i Mszy Świętej. Poświęcone zostały również pokarmy, które spożyto podczas świątecznego śniadania.

20.04.2014r. Wielkanoc w Skwierzynie

Na nabożeństwach greckokatolickich  w Wielkanoc, w kościele św. Mikołaja w Skwierzynie, gromadzą się parafianie oraz goście biorąc udział w modlitwach. To wspaniały czas w roku, gdy można razem świętować czas Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

20.04.2014r.Wielkanoc w greckokatolickiej parafii w Strzelcach Krajeńskich

Na Wielkanoc w Strzelcach Krajeńskich zostało odprawione nabożeństwo Nadgrobne, a następnie Jutrznia Paschalna i Msza Święta.  W czasie nabożeństwa uroczyście śpiewany był hymn Chrystus zmartwychwstał i swoją śmiercią zwyciężył śmierć, a pozostającym w grobach darował życie.Ksiądz Dariusz Hubiak poświęcił również pokarmy, które wierni spożywali podczas wielkanocnego śniadania.