Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

28.07.2013 Świeto parafialne świetych Włodzimierza i Olgi w Skwierzynie

W lipcu b.r. skwierzyńska parafia obchodziła święto patronów ŚwiętychWłodzimierza i Olgi. W tym roku święto było związane z obchodami 1025 rocznicy Chrztu Rusi- Ukrainy.

Uroczystości rozpoczęły nieszpory w kościele św. Zbawiciela w Skwierzynie, którym przewodniczył ks. Piotr Baran, proboszcz Biały Bór. Sakramentem pokuty służyłks. Ernest Sekulski z Międzyrzecza.

Czytaj więcej...

22.06.2013r. Zakończenie roku szkolnego w Gorzowie Wielkopolskim

Dnia 22 czerwca 2013 r. odbyło się zakończenie szkolnego roku. Uczniowie i ich rodzice wzięli udział w Mszy Świętej, a następnie mali artyści przedstawili program artystyczny poświęcony Tarasowi  Szewczence, który przygotowali wspólnie ze swoimi nauczycielami ks. Dariuszem Hubiakiem -katechetą i Ireną Boruszczak-Hubiak- nauczycielką języka ukraińskiego.

Dzieci otrzymały świadectwa i życząc sobie miłego odpoczynku udali się na wakacje.

10.02.2013r. Koncert kolęd w Skwierzynie

W niedzielę, 10 lutego b.r., po Mszy Świętej, w kościele św. Mikołaja, gdzie odbywają się greckokatolickie nabożeństwa wystąpił kwartet wokalny, w którym śpiewają parafianki ze Skwierzyny i Gorzowa pod kierunkiem Ireny Boruszczak-Hubiak. Kwartet wykonał ukraińskie kolędy, które zostały gorąco przyjęte przez słuchaczy.

25.01.2013r. Ekumeniczne nabożenstwo w Gorzowie Wielkopolskim

 W piątek, 25 stycznia 2013r. w gorzowskiej Katedrze na zakończenie Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan modlili się przedstawiciele różnych wyznań. Parafię UKGK w Gorzowie pw. św. Jozafata przedstawiał ks. Dariusz Hubiak. Wierni i duchowni na czele z Biskupami Tadeuszem Lityńskim i Mirosławem Wolą modlili się za jedność na świecie.