Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

28.01.2018 PRYMICYJNA MSZA ŚWIĘTA

            W niedzielę, 28 stycznia 2018 r., w Strzelcach Krajeńskich, Skwierzynie i Gorzowie Wielkopolskim ks. Jan Jodłowski odprawił prymicyjną Mszę Świętą.             Przedstawiciele trzech parafii złożyli ks. Janowi życzenia wiele łask Bożych i sił, by gorliwie i z zapałem podejmował zadania, które staną na drodze jego posługi i służby w Cerkwi.

            Po Mszy Świętej Prymicjant udzielił wiernym błogosławieństwa oraz każdy dostał  na pamiątkę obrazek prymicyjny.

1 % - DLA NATALII KONSTANTYNOWICZ

             Nasza mała parafianka z Gorzowa -Natalia, urodziła się w 2013 roku z zespołem Downa, wadą serca, niedrożnym przewodem pokarmowym i obniżonym napięciem mięśniowym. Od sierpnia 2015 r. oddycha przez rurkę tracheostomijną. Natalka ma pointubacyjne zwężenie krtani (IV stopnia) w części podgłośniowej, co oznacza, że przez krtań nie przechodzi powietrze.        

Po długich miesiącach oczekiwań operacja w Klinice Otolaryngologii w Poznaniu jest planowana na marzec 2018 r. Po operacji Natalkę będzie czekać długa rehabilitacja oddechowa.Dziewczynka jest pod stałą opieką m.in. pulmonologa, otolaryngologa, kardiologa, endokrynologa, fizjoterapeuty i neurologopedy.

Prosimy przekazać 1 % podatku na leczenie i rehabilitację Natalki.

 

Czytaj więcej...

18.01.2018 TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

Dnia 18 stycznia 2018 r. w tymczasowej kaplicy Parafii katedralnej w Gorzowie, gdzie odprawiane są nabożeństwa po pożarze świątyni, odbyło się nabożeństwo ekumeniczne zapoczątkowujące Tydzień modlitw o jedność chrześcijan,  w którym uczestniczyli przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich   z  Gorzowa.

            Modlitwom przewodniczył ks. Zbigniew Kobus, proboszcz rzymskokatolickiej Katedralnej parafii.  Wspólnotę grekokatolików Gorzowa reprezentował proboszcz parafii św. Jozafata ks. Dariusz Hubiak oraz wierni.

           

Czytaj więcej...

14.01.2018 r. PARAFIALNY KONKURS

W 2018 r. w Parafii pw. św. Jozafata w Gorzowie odbył się I Parafialny konkurs na wykonanie ozdób choinkowych. W konkursie wzięli udział najmłodsi parafianie, a także ich rodzice i dziadkowie. 

Uczestnicy wykonali piękne ozdoby (bombki, dzwoneczki, gwiazdki i in.). Na Nowy Rok, 14 styczna 2018 r., ks. Dariusz Hubiak wręczył zwycięzcom dyplomy i nagrody. Szczególnie nagrodzone zostały dzieci, a także rodziny, w których wspólnie wykonywano ozdoby.