Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

7.01.2018 ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

            W Wigilię, 6 styczna 2018r., nabożeństwem - Wielkie Poweczerie z Łytią, które odprawił proboszcz ks. Dariusz Hubiak, rozpoczęły się uroczystości Świąt Bożego Narodzenia. W gorzowskiej kaplicy przywitała wszystkich także piękna choinka udekorowana, jak co roku, przez Państwa Jana i Marię Urdów.   

            Podczas wszystkich dni świąt Bożego Narodzenia, na Nowy Rok oraz w Święto Objawienia wierni z Polski i Ukrainy w parafiach w Strzelcach Krajeńskich, Skwierzynie i Gorzowie chwalili Boga i radośnie śpiewali piękne  ukraińskie kolędy.

17.12.2017 ŚWIĘTY MIKOŁAJ W GORZOWIE

W niedzielę, 17 grudnia 2017 r., po Mszy Świętej do wiernych parafii św. Jozafata w Gorzowie przyszedł Święty Mikołaj.

            Wspaniały Gość przyszedł z Niebios wraz z Aniołem, który niósł ze sobą wielką księgę, gdzie zapisywane są wszystkie uczynki.

            Dzieci, uczące się greckokatolickiej religii i uczestniczące w zajęciach w ramach projektu Spotkania z kulturą ukraińską, dofinansowanego z budżetu miasta Gorzowa Wielkopolskiego, przygotowały dla Świętego występ z wierszami i pieśniami ku czci Świętego.

 

            W  nagrodę Święty Mikołaj obdarował dzieci prezentami, a wszystkich parafian słodyczami.  

10.12.2017 URODZINY PARAFIANINA

 Dnia 10 grudnia 2017 r. w kaplicy greckokatolickiej w Gorzowie została odprawiona Msza Święta, podczas której modlono się o zdrowie i łaski Boże dla Eustachego Kociuby, parafianina gorzowskiej parafii, który świętował swoje 95-te Urodziny.
  Ze względu na stan zdrowia, a także brak możliwości dojazdu do kaplicy umiejscowionej na górze, na cmentarzu, parafianie odwiedzili Jubilata w domu składając mu serdeczne życzenia. 

24-25.11.2017 ODPUST W GORZOWIE

W dniach 24-25 listopada 2017 r. w Gorzowie świętowano parafialny odpust. Uroczystości rozpoczęły się Nieszporami, które odprawił ks. Dariusz Hubiak. Wierni mogli także skorzystać ze spowiedzi, którą służył ks. Ernest Sekulski z Międzyrzecza.

 W sobotę modlitwy rozpoczęły się  Akatystem ku czci św. Jozafata. Wierni wzięli udział we Mszy Świętej, którą koncelebrowali  ks. Ernest i  ks. Dariusz.  W homilii ks. Ernest opowiedział o życiu i śmierci św. Jozafata i znaczeniu Jego osoby dla greckokatolickiej Cerkwi.

 

Po nabożeństwach wszyscy udali się do siedziby Związku Ukraińców w Polsce na smaczny obiad i słodki poczęstunek przygotowany przez parafian.