Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

17-18.11.2017 ODPUST W STRZELCACH

         W dniach 17-18 listopada 2017 r. obchodzono uroczystości patrona parafii św. Michała Archanioła w Strzelcach Krajeńskich.

         W piątek wieczorem ks. Dariusz Hubiak odprawił nieszpory, a ks. Ernest Sekulski z Międzyrzecza służył wiernym sakramentem pokuty.

         W sobotę modlitwy rozpoczęto Akatystem ku czci św. Michała Archanioła, później wierni uczestniczyli w Mszy Świętej, którą odprawili ks. Ernest i ks. Dariusz. Ksiądz Ernest wygłosił homilię, w której mówił o Aniołach i potrzebie modlitwy.

 

         Po nabożeństwach zgromadzeni spotkali się przy świątecznym obiedzie w sali przy kościele, który przygotowali parafianie i członkini Sestrynstwa bł. Jozafaty.

24.09.2017 PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MARYJNEGO

            Dnia 24 września 2017 parafianie ze Strzelec, Skwierzyny i Gorzowa licznie uczestniczyli w pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Białym Borze, gdzie znajduje się  ikona Materi skytalciw, niosąc osobiste intencje.

            Wierni wzięli udział w modlitwach,  nabożeństwach i Mszy Świętej, której przewodniczył Metropolita Przemysko-Warszawski Arcybiskup Eugeniusz Popowicz i Ordynariusz Diecezji Wrocławsko- Gdańskiej Ksiądz Biskup Włodzimierz Roman Juszczak, OSBM. Po Mszy odbyła się uroczysta procesja, a także była możliwość, by uczcić ikonę przez jej ucałowanie.

 

             Po nabożeństwach odbyło się spotkanie wszystkich pielgrzymów. Parafianie z Gorzowa prowadzili sprzedaż pamiątek, dochód przeznaczono na remont cerkwi w Gorzowie.

10.09.2017 35-ta ROCZNICA ŚLUBU W SKWIERZYNIE

        Dnia 10 września  2017 r. w Parafii greckokatolickiej pw. świetych Włodzimierza i Olgi w Skwierzynie odbyła się dziękczynna Msza Święta w 35-tą  rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa Mirosławy i Józefa Gachów, z prośbą o Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia na dalsze lata życia.
         Proboszcz parafii ks. Dariusz Hubiak wręczył Jubilatom pamiątkowy list, a wszyscy wierni zaśpiewali Mnohaja lita.

3.09.2017 Nasza cerkiew

            W niedzielę, 3 września b.r. po Mszy Świętej parafinie z Gorzowa oglądali postęp robót budowlanych przy nowej cerkwi. Postawione zostały już ściany przy cerkwi, gdzie będzie mieścić się zakrystia i pomieszczenia socjalne. Planuje się pokryć dobudowaną część dachem do zimy, aby nie zastały zawilgocone.

 

            Mamy nadzieję, iż z Bożą opieką i pomocą ludzi dobrej woli, będziemy mogli wybudować naszą cerkiew. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.