Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

27.08.2017 30-ta ROCZNICA ŚLUBU W STRZELCACH

        Dnia 27 sierpnia  2017 r. w Parafii greckokatolickiej pw. św. Michała Archanioła w Strzelcach Krajeńskich  odbyła się dziękczynna Msza Święta w 30-tą  rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa Melanii i Jana Dziubaków, z prośbą o Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia na dalsze lata życia.
         Proboszcz parafii ks. Dariusz Hubiak wręczył Jubilatom pamiątkowy list, a wierni zaśpiewali Mnohaja lita.

21-22.07.2017 ODPUST W SKWIERZYNIE

W dniach 21-22 lipca 2017 r. parafianie świętowali odpust- świętych Włodzimierza i Olgi w Skwierzynie.

Uroczystości rozpoczęły się nieszporami, które odprawili ks. Dariusz Hubiak i ks. Eugeniusz Suchyj z Wrocławia, który służył wiernym przed nabożeństwem Sakramentem pokuty.

W sobotę odprawiono Mszę Świętą, której przewodniczył ks. Eugeniusz Suchyj, a współkoncelebrował ks. Dariusz. Ksiądz Eugeniusz wygłosił także Słowo Boże o wielkim znaczeniu Świętych w budowaniu duchowości narodu ukraińskiego.   W Mszy Świętej wziął udział w imieniu proboszcza ks. Krzysztof Śliwa, CM z rzymskokatolickiej parafii św. Mikołaja w Skwierzynie.

 

Po nabożeństwie wszyscy goście i parafianie spotkali się przy wspólnym obiedzie w sali parafialnej, była to okazja do wspólnych rozmów a także złożenia życzeń parafiankom, które noszą imię- Olga.

18.07.2017 REMONT CERKWI W GORZOWIE

            Trwa remont cerkwi w Gorzowie Wielkopolskim. Zalane zostały już fundamenty pod budynek, gdzie będą mieściły  się: zakrystia i pomieszczenia socjalne.

            Zwracamy sie z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w remoncie naszej cerkwi. Mamy wielką nadzieję, iż z Bożą pomocą oraz przy wsparciu naszych darczyńców wyremontujemy świątynię, gdzie będziemy sławić Boga naszymi modlitwami.

             

ks. Dariusz Hubiak z parafianami

 

Numer  rachunku bankowego

19 8372 0008 0900 1569 2009 0001

KOD BIC/SWIFT GBWCPLPP

Parafia greckokatolicka pw. Jozafata Męczennika

ul. Warszawska 202

66-400 Gorzów Wielkopolski

„Na remont cerkwi”

 Darowizna na cele kultu religijnego.

 

Wpłatę można odliczyć od podatku.

01.07.2017 ZJAZD KOBIET W SKWIERZYNIE

            Dnia 1 lipca 2017 r.  w Skwierzynie odbył się zjazd kobiet z greckokatolickich parafii  południowych  dekanatów Eparchii Wrocławsko-Gdańskiej UKGK.

            Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą, której przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Włodzimierz Roman Juszczak, OSBM- ordynariusz Eparchii Wrocławsko - Gdańskiej przy  koncelebrze ks. mitrata Juliana Hojniaka, ks. Andrzeja Michaliszyna, ks. Romana Kiłyka i ks. Dariusza Hubiaka. Była też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, spowiadali - ks. Andrzej Bunzyło, ks. Ernest Sekulski i ks. Jewhen Suchyj. Homilię wygłosił Władyka Włodzimierz, mówił o ogromnym znaczeniu takich spotkań formacyjnych, o modlitwie i integracji wiernych. Uczestników modlitwy przywitał także ks. Kazimierz Małżeński, proboszcz rzymskokatolickiej parafii św. Mikołaja w Skwierzynie...

Fotografie: Jarosław Stefanów

Czytaj więcej...