Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

16.04.2017 WIELKANOC W GORZOWIE

            W dzień Wielkanocy wierni z Gorzowa oraz Ukrainy, którzy uczą się i pracują w Polsce, zebrali się na nabożeństwach. Ksiądz Dariusz Hubiak odprawił Nadgrobne, Paschalną Jutrznię i Mszę Świętą. Wierni przystąpili także do namaszczenia. Poświęcone zostały pokarmy, które wierni zabrali do swoich domów, aby spożyć wielkanocny posiłek.  

 

zdjęcia: Jakub Lemesz

16.04.2017 WIELKANOC W STRZELCACH

            W wielkanocny poranek w Strzelcach Krajeńskich  rozpoczęły się nabożeństwa: Nadgrobne, Jutrznia Paschalna i Msza Święta, które odprawił ks. Dariusz Hubiak. Po nabożeństwach odbyło się poświęcenie pokarmów oraz namaszczenie (myruwannia). Zgromadzeni  wierni pieśniami wychwalali Zmartwychwstanie Chrystusa.

16.04.2017 WIELKANOC W SKWIERZYNIE

 

            W dzień Wielkanocy zgromadzili się grekokatolicy ze Skwierzyny oraz z Ukrainy na nabożeństwach w kościele św. Mikołaja. Wierni uczestniczyli w Paschalnej Jutrzni i Mszy Świętej, które odprawił ks. Dariusz Hubiak. Po nabożeństwach poświęcono pokarmy spożywane podczas wielkanocnego śniadania.

13-15.04.2017 WIELKI TYDZIEŃ

W Wielkim tygodniu w greckokatolickich parafiach w Gorzowie, Skwierzynie i Strzelcach wierni modlili się w świątyniach,  wspominając  śmierć Jezusa Chrystusa.

W Wielki czwartek proboszcz parafii, ks. Dariusz Hubiak, odprawił Jutrznię Męki Pańskiej, w Wielki piątek -  Nieszpory wraz z procesyjnym  wyniesieniem płaszczanicy. We wszystkich parafiach adorowano płaszczanicę, modląc się i śpiewając pieśni opowiadające o męce Chrystusa.

 W Wielką sobotę  parafianie uczestniczyli w Akatyście pasyjnym i w Nieszporach wraz z Liturgią św. Bazylego.