Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

31.03.-01.04.2017 WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE

W dniach 31 marca 1 kwietnia 2017 r. w Strzelcach Krajeńskich, Skwierzynie i Gorzowie odbywały się wielkopostne rekolekcje, które prowadził ks. Arkadiusz Trochanowski, proboszcz parafii UKGK w Wałczu. Wierni mieli możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty oraz wysłuchania zapadającego w serca Słowa Bożego. W Gorzowie odbyło się także spotkanie z dziećmi.

10.03.2017 REMONT CERKWI W GORZOWIE

Od 10 marca 2017 r. rozpoczął się remont cerkwi w Gorzowie. Zburzono ściany budynku, który stał obok kaplicy, ponieważ były one w bardzo złym stanie technicznym. Wszystkie roboty budowlane wykonała firma parafianina ze Skwierzyny - Jana Biłasa.

Pod koniec marca będą zalewane fundamenty  pod budynek, gdzie będą znajdowały się: zakrystia i pomieszczenia socjalne.

 Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w remoncie naszej cerkwi. 

18.01.2017 TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

Dnia 18 stycznia 2017 r. w Gorzowskiej Katedrze odbyło się nabożeństwo ekumeniczne zapoczątkowujące Tydzień modlitw o jedność chrześcijan,  w którym uczestniczyli przedstawiciele różnych Kościołów chrześcijańskich   z  Gorzowa oraz Frankfurtu nad Odrą. Modlitwom przewodniczył ks. Biskup Tadeusz Lityński. Wspólnotę grekokatolików Gorzowa reprezentował proboszcz parafii św. Jozafata ks. Dariusz Hubiak.

 

Czytaj więcej...