Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

18.12.2016 ŚWIĘTY MIKOŁAJ W GORZOWIE

 W niedzielę, 18 grudnia 2016 r., po Mszy Świętej do młodszych i starszych parafian św. Jozafata w Gorzowie przyszedł Święty Mikołaj.

 Oczekiwany Gość dotarł do kaplicy greckokatolickiej wraz ze swoim pomocnikiem-Aniołem , który pomagał nieść wielkie worki pełne prezentów.

 Dzieci, uczące się greckokatolickiej religii i uczestniczące w zajęciach w ramach projektu Spotkania z kulturą ukraińską, dofinansowanego z budżetu miasta Gorzowa Wielkopolskiego, przygotowały dla Świętego wspaniały koncert z wierszami i pieśniami. Zgromadzeni nagrodzili oklaskami wykonawców, Święty Mikołaj - prezentami, a wszyscy parafianie otrzymali słodkości i obrazek od Świętego.

 

25-26.11.2016 ODPUST W GORZOWIE

 W dniach 25-26 listopada2016 r. w Gorzowie odbył się parafialny odpust. Uroczystości rozpoczęły się nieszporami, które odprawił ks. Dariusz Hubiak. Wierni mogli także skorzystać ze spowiedzi, którą służył ks. Mariusz Dmyterko z Białego Boru.

 W sobotę odśpiewano Akatyst ku czci św. Jozafata, wysławiając patrona parafii oraz odprawiono Mszę Świętą, której przewodniczył ks. Mariusz, a koncelebrował ks. Dariusz. W modlitwach wziął udział przedstawiciel parafii rzymskokatolickiej Podwyższenia Krzyża Świętego - o. Grzegorz.

W homilii ks. Mariusz Dmyterko niezwykle ciekawie opowiedział o życiu i wierze św. Jozafata, a także o jego grobie, który znajduje się w Bazylice św. Piotra w Rzymie.

 Po nabożeństwach wszyscy udali się do siedziby Związku Ukraińców w Polsce na poczęstunek przygotowany przez parafian.

 

18-19.11.2015 ODPUST W STRZELCACH

 W dniach 18-19 listopada 2016 r. odbyły się uroczystości odpustowe w parafii św. Michała Archanioła w Strzelcach Krajeńskich. W piątek wieczorem ks. Dariusz Hubiak odprawił nieszpory, a ks. Paweł Poczekajło z Białego Boru służył sakramentem pokuty.

 W sobotę wierni modlili się Akatystem do swego patrona Michała Archanioła i uczestniczyli w prymicyjnej Mszy Świętej odprawionej przez neoprezbitera ks. Pawła, który także wygłosił homilię. Ksiądz neoprezbiter udzielił wiernym błogosławieństwa a parafianie złożyli księdzu Pawłowi życzenia wielu łask Bożych w rozpoczętej drodze w kapłaństwie. W uroczystościach wziął udział ks. prałat Jacek Makowiecki, proboszcz rzymskokatolickiej parafii św. Franciszka z Asyżu ze Strzelec Krajeńskich.

 Po nabożeństwach zgromadzeni spotkali się przy świątecznym obiedzie w sali przy kościele, który przygotowali parafianie i członkini Sestrynstwa bł. Jozafaty.

 

 

18.09.2016 PIELGRZYMKA DO BIAŁEGO BORU

      Dnia 18 września 2016 parafianie ze Strzelec, Skwierzyny i Gorzowa uczestniczyli w pielgrzymce do Białego Boru, do ikony „Materi skytalciw” prosząc o łaski dla siebie i najbliższych.

 Wierni wzięli udział w modlitwach,  nabożeństwach i Mszy Świętej, której przewodniczył Metropolita Przemysko-Warszawski Arcybiskup Eugeniusz Popowicz i Ordynariusz Diecezji Wrocławsko- Gdańskiej Ksiądz Biskup Włodzimierz Roman Juszczak, OSBM, mieli też możliwość uczczenia ikony przez jej ucałowanie.

             Po nabożeństwach odbyło się spotkanie wszystkich wiernych. Parafianie z Gorzowa prowadzili sprzedaż pamiątek, a dochód przeznaczono na remont cerkwi w Gorzowie.