Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

07.02.2015 KOLĘDNICY W GORZOWIE

Dzieci z Gorzowa, które uczą się religii greckokatolickiej i języka ukraińskiego,  przygotowały wspaniały wertep, który zaprezentowali przed wiernymi po niedzielnej Mszy Świętej.

            Podczas występu usłyszeć można było piękne ukraińskie kolędy, szczedriwki, życzenia Noworoczne oraz prośbę dzieci o pokój na świecie i w Ukrainie.

 

            Do koncertu dzieci przygotowali: ks. Dariusz Hubiak i Irena Boruszczak-Hubiak, na gitarze towarzyszyła młodym wykonawcom Wioletta Pecuch.

 

24.01.2016 35-ta ROCZNICA ŚLUBU W GORZOWIE

        Dnia 24 stycznia  b.r. w Parafii greckokatolickiej pw. św. Jozafata w Gorzowie  odbyła się dziękczynna Msza Święta w 35-tą  rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa Marii i Jana Urdów, z prośbą o Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia na dalsze lata życia Jubilatów.
         Ksiądz Dariusz Hubiak wręczył Jubilatom pamiątkowy list, a wierni zaśpiewali Mnohaja lita.

1 % - DLA NATALII KONSTANTYNOWICZ 2016

            Nasza mała parafianka Gorzowa -Natalia, urodziła się w 2013 roku z chorobą Downa, wadą serca, niedrożnym przewodem pokarmowym i obniżonym napięciem mięśniowym. Ostatnie pół roku było bardzo trudne dla tej małej dziewczynki, po zapaleniu płuc pojawiły się komplikacje i potrzebna była tracheotomia. Dzisiaj Natalka oddycha za pomocą rurki tracheostomijnej.

            Natalka jest pod stałą opieką m.in. kardiologa, pulmonologa, neurologa, endokrynologa, hepatologa, fizjoterapeuty i logopedy. Potrzebuje ciągłego leczenia i rehabilitacji.

Prosimy przekazać 1 % podatku na leczenie i rehabilitację Natalki.

  Informacja:

 www.dzieciom.pl/podopieczni/22496

  W formularzu PIT wpisz numer:

KRS 0000037904

 

 W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:

22496 Konstantynowicz Natalia

 

 Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

18.01.2016 TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

Dnia 18 stycznia 2016 r. w kościele Świętej Trójcy parafii Ewangelicko-Augsburskiej odbyło się nabożeństwo ekumeniczne zapoczątkowujące Tydzień modlitw o jedność chrześcijan,  w którym uczestniczyli przedstawiciele różnych Kościołów chrześcijańskich   z  Gorzowa oraz Frankfurtu nad Odrą, a przewodniczył modlitwom ks. Bp Mirosław Wola. Wspólnotę grekokatolików w Gorzowie reprezentował proboszcz parafii św. Jozafata ks. Dariusz Hubiak.

            Tegoroczne motto modlitw to:„Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana”  zainspirowane dwoma wersetami z Pierwszego Listu św. Piotra. Materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali chrześcijanie z Łotwy. Homilię podczas nabożeństwa wygłosił ks. Biskup Tadeusz Lityński, ordynariusz Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

 

            Spotkania ekumeniczne są okazją do bliższego poznania wspólnot chrześcijańskich w danych miejscowościach.