Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

7.01.2016 ŚWIĘTA BOZEGO NARODZENIA W GORZOWIE, STRZELCACH I SKWIERZYNIE

Święta Bożego Narodzenia rozpoczęły się w Gorzowie w Wigilię, 6 stycznia 2016 r., nabożeństwem - Wielkie Poweczerie z Łytią, które odprawił proboszcz ks. Dariusz Hubiak.

We wszystkie dni świąt Bożego Narodzenia, na Nowy Rok oraz w Swięto Objawienia Pańskiego  licznie zgromadzeni wierni brali udział w Mszach Świętych głęboko przeżywając wspomnienie Narodzenia Jezusa Chrystusa, a po nabożeństwach w świątyniach rozlegały się piękne ukraińskie kolędy.

4.01.2016 BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU

Dnia 27 grudnia 2015 r. przed Mszą Świętą harcerze z gorzowskiego hufca ZHP przynieśli do parafii UKGK pw. Jozafata Betlejemskie Światło Pokoju, które przekazali kapelanowi Organizacji Młodzieży Ukraińskiej „Płast” ks. Dariuszowi Hubiakowi. 
            Dnia 4 stycznia 2016 r. wierni z Gorzowa, Strzelec Krajeńskich i Skwierzyny zabrali do swoich domów prosfory oraz Betlejemskie Światło Pokoju. Ogniem z samego Betlejem zapalili świece przy wigilijnym stole, odczuwając ciepło Gwiazdy Betlejemskiej.

20.12.2015 ŚWIĘTY MIKOŁAJ W GORZOWIE

Już piąty rok do dzieci z parafii św. Jozafata w Gorzowie przychodzi Święty Mikołaj. W tym roku, 20 grudnia, w cerkwi zebrało się dużo dzieci, które czekały, kiedy zejdzie z nieba Ulubiony Święty.

           Uczniowie, którzy uczęszczają na lekcje religii greckokatolickiej i języka ukraińskiego, przygotowali występ wykonując go przed parafianami. Święty na prośbę dzieci przybył z wielkimi workami pełnymi prezentów, ale żeby je otrzymać trzeba było zadeklamować  wiersze i zaśpiewać pieśni, a  wówczas Święty Mikołaj nagrodził wszystkich pięknymi prezentami.

ODPUST W GORZOWIE

  W dniach 27-28 listopada b.r. w Gorzowie świętowano parafialny odpust. Uroczystości rozpoczęły sie Wielką weczirnią z Łytią, którą odprawił proboszcz parafii ks. Dariusz Hubiak, a Sakramentem pokuty i pojednania służył ks. Bogdan Ogrodnik, dziekan wrocławski.W dniach 27-28 listopada b.r. w Gorzowie świętowano parafialny odpust. Uroczystości rozpoczęły sie Wielką weczirnią z Łytią, którą odprawił proboszcz parafii ks. Dariusz Hubiak, a Sakramentem pokuty i pojednania służył ks. Bogdan Ogrodnik, dziekan wrocławski.

  W sobotę modlitwy rozpoczęto Akatystem do Męczennika św. Jozafata oraz odprawiono Mszę Świętą w intencji wszystkich parafian. Uczestnicy modlitw wysłuchali bardzo ciekawe kazanie, które wygłosił ks. Bogdan o niezłomnej postawie św. Jozafata opartej na historycznym rysie naszej Cerkwi.

 Po nabożeństwach wszyscy zgromadzeni spotkali się na poczęstunku w siedzibie ZUwP. Mamy ogromną nadzieję, że z Bożą pomocą i przy ofiarności ludzi dobrej woli za kilka lat spotkamy się na uroczystościach odpustowych w nowej cerkwi w Gorzowie.