Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

19.11.2011r. Odpust parafialny w Strzelcach Krajeńskich

 

Parafia greckokatolicka w Strzelcach Krajeńskich, to mała wspólnota religijna, która dzięki gościnności rzymsko-katolickiego proboszcza ks. Jacka Makowieckiego w sobotę, 19 listopada, mogła w kolegiacie Matki Bożej Różańcowej w Strzelcach modlić się na uroczystych Nieszporach, które odprawił ks. Jarosław Roman z Białego Boru. Była też okazja do skorzystania ze spowiedzi, którą służył ks. Arkadiusz Trochanowski z Wałcza. Pierwsze nieszpory w tej parafii uświetniała śpiewem grupa śpiewacza pod kierownictwem Ireny Boruszczak-Hubiak.

 

W niedzielę, w kościele św. Franciszka odprawiona została  Mszy Święta pod przewodnictwem ks. Jarosława Romana i ks. Dariusza Hubiaka, administratora parafii w Strzelcach. Ksiądz Jarosław Roman wygłosił kazanie na temat patrona. Na Liturgię zgromadzili się wierni z sąsiednich parafii: z Gorzowa i Skwierzyny.

Potem wszyscy zebrali się w miejscowej sali „Caritas”, gdzie wszystkich ugościły parafianki. Była to jedna z nielicznych okazji, aby porozmawiać, pośpiewać ukraińskie pieśni i przypomnieć dawne lata.

Kliknij zdjęcie aby zobaczyć galerię