Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

26.11.2011r. Odpust parafialny biskupa i męczennika św. Jozafata w Gorzowie Wielkopolskim.

 Parafia w Gorzowie w dniach 26-27 listopada świętowała swój odpust parafialny.

W sobotę ks. Mitrat Julian Hojniak, proboszcz z Zielonej Góry oraz słupski dziekan ks. Piotr Baran, proboszcz Białego Boru odprawili uroczyste Nieszpory. Była również okazja przystąpić do sakramentu spowiedzi, którą służył dziekan zielonogórski ks. Andrzej Bunzyło proboszcz Szprotawy. Pierwsze nieszpory w tej parafii uświetnił śpiew grupy śpiewaczej pod kierownictwem Ireny Boruszczak-Hubiak.

W niedzielę odprawiona została Msza Święta pod przewodnictwem ks. Piotra Barana        i ks. Dariusz Hubiaka. Zgromadzeni wierni z okolicznych parafii mogli usłyszeć kazanie                 o życiu św. Jozafata oraz dzisiejszej sytuacji naszej Cerkwi i  kryzysu wiary.

Wspominając śmierć milionów ofiar Wielkiego Głodu w Ukrainie w latach w 1932-1933, po Mszy zastało odprawione nabożeństwo żałobne – panachyda.

            Po uroczystościach parafianie i goście zgromadzili się w Sali Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie, gdzie czekał już na nich poczęstunek misternie przygotowany przez parafianki Gorzowa. Rozbrzmiały pieśni, które przez stulecia towarzyszą ukraińskiemu narodowi w czasach radości oraz smutku. 

            Pod koniec spotkania w oknach zapalono świeczki oraz modlono się za niewinne ofiary terroru wprowadzonego przez Stalina w  Ukrainie.

Kliknij zdjęcie aby zobaczyć galerię