Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

16.05.2015 FESTIWAL TWORCZOŚCI SAKRALNEJ

W tym roku pierwszy raz od 23 lat na Festiwalu Twórczości Sakralnej w Białym Borze, który odbył się 16 maja pod hasłem Czuwajcie, trwajcie mocno w wierze, bądźcie mężni i umacniajcie się! (1Kor16,13) występowała przedstawicielka Gorzowa.
Wszyscy uczestnicy wzięli udział w modlitwie-Akatyście do Bogurodzicy oraz Mszy Świętej, której przewodniczył nasz Biskup – Jego Ekscelencja Włodzimierz Roman Juszczak, OSBM. Następnie można było obejrzeć występy dzieci i młodzieży z różnych parafii.
Ola Stefanów pięknie zadeklamowała wiersz o Patriarsze Josyfie Slipyju, który wiele lat spędził na zesłaniu w Syberii. Olę do występu przygotowała Irena Boruszczk-Hubiak.

LAUREATKA OLGA STAFANÓW

Dnia 25 kwietnia 2015 r. Olga Stefanów, jako jedyna przedstawicielka Gorzowa, wzięła udział w konkursie recytatorskim ukraińskiej poezji patriotycznej Poeci Ukrainy: „Ukraino, moja Ukraino, dla ciebie na świecie żyję!” organizowanym przez Związek Ukraińców w Polsce oddział w Szczecinie. W konkursie wzięły udział dzieci i młodzież z północno –zachodniej części Polski oraz z Warszawy.
Ola pęknie wyrecytowała wiersz Wasyla Wasylaszko. W swojej kategorii wiekowej zajęła II miejsce i otrzymała nagrodę, to wspaniały sukces młodej gorzowianki.
O konkursie można usłyszeć w audycji:
http://radioszczecin.pl/249,356,posydenki-26042015-posluchaj-audycji

12.04.2015 WIELKANOC W SKWIERZYNIE I GORZOWIE

Na Wielkanoc w Skwierzynie i Gorzowie zgromadzili się wierni oraz ich rodziny na nabożeństwach. Szczególną radością było bardzo liczne uczestnictwo wiernych grekokatolików z Ukrainy w Gorzowie, którzy uczą się i pracują w Polsce. Ksiądz Dariusz Hubiak odprawił  nabożeństwo Nadgrobne, Jutrznię Paschalną i Mszę Świętą. Ksiądz poświęcił również pokarmy, które wierni spożywali podczas wielkanocnego śniadania.

12.04.2015 WIELKANOC W STRZELCACH

W tym roku na Wielkanoc w Strzelcach nabożeństwa odbyły się w Kolegiacie. Ksiądz Dariusz Hubiak odprawił  nabożeństwo Nadgrobne, Jutrznię Paschalną i Mszę Świętą, poświęcił również pokarmy, które wierni spożywali podczas wielkanocnego śniadania. Wszyscy zgromadzeni radośnie chwalili Zmartwychwstanie Chrystusa swym śpiewem i modlitwą.