Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

20.07.2014 CZTERDZIESTA ROCZNICA ŚLUBU MARII I EMILIANA WARIANÓW

Dnia 20 lipca b.r. w Parafii greckokatolickiej pw. św. Michała Archanioła w Strzelcach Krajeńskich odbyła się dziękczynna Msza Święta w czterdziestą rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa Marii i Emiliana Warianów, z prośbą o Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia na dalsze lata życia Jubilatów.
Ksiądz Dariusz Hubiak wręczył Jubilatom pamiątkowy list, a przedstawiciele parafii- wiązankę kwiatów. Wszyscy wierni zaśpiewali gromkie Mnohaja lita.

29.06.2014 ZAKOŃCZENIE SZKOLNEGO ROKU

W niedzielę 29 czerwca b.r. odbyło się zakończenie szkolnego roku nauczania greckokatolickiej religii i języka ukraińskiego. W każdą sobotę odbywały się zajęcia Zakonu Bożego i ojczystego języka. Dzieci uczyły się pieśni i wierszy, przygotowywały koncerty.

Na zakończenie nauczania katechezy ks. Dariusz Hubiak wręczył dzieciom świadectwa oraz podarował Modlitewniki dla dzieci.

Czytaj więcej...

08.06.2014 SPOTKANIA Z KULTURĄ UKRAIŃSKĄ W GORZOWIE

W sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim dnia 8 czerwca b.r. odbył się koncert z cyklu "Spotkania muzyką ukraińską" poświęcony 200 rocznicy urodzin Tarasa Szewczenki, wielkiego poety i wieszcza ukraińskiego narodu.
Podczas Roku Dialogu Pokoleń zorganizowanie koncertu z poezją i muzyką ukraińską miało szerokie znaczenie dla poszerzenia znajomości kultury sąsiadów. Wystąpił zespół Switłycia z programem poetycko-muzycznym opartym na twórczości Szewczenki.
Zaprezentowali się także studenci z Ukrainy, którzy uczą się w Gorzowie oraz dzieci z punktu nauczania języka ukraińskiego.
Koncert spotkał się z ciepłym przyjęciem przybyłych widzów.