Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

25.06.2017 ZAKOŃCZENIE SZKOLNEGO ROKU

       Po niedzielnej Mszy Świętej w Gorzowie, 25 czerwca 2017 r., odbyło się zakończenie szkolnego roku dzieci i młodzieży, którzy uczą się greckokatolickiej religii przy Zespole Szkół nr 20 w Gorzowie oraz uczestniczą w zajęciach w ramach projektu Spotkania z kulturą ukraińską dofinansowanego przez Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.  
            Młodzi deklamatorzy - nagrodzeni uczniowie podczas
IX Konkursu recytatorskiego ukraińskiej poezji patriotycznej "Poeci Ukrainy" w Szczecinie -Olga Stefanów i Andrzej Pecuch przepięknie opowiedzieli wiersze.

            Katecheta -ks. Dariusz Hubiak oraz prowadząca projekt Irena Boruszczak-Hubiak wręczyli  uczniom świadectwa, dyplomy oraz upominki za osiągnięcia w nauce.

             Wszyscy życzyli dzieciom  i młodzieży  wspaniałych  wakacji.

03.06.2017 KONKURS W SZCZECINIE

Dnia 3 czerwca 2017 r. dzieci z Gorzowa Wielkopolskiego wzięły udział w  IX Konkursie recytatorskim ukraińskiej poezji patriotycznej "Poeci Ukrainy".

             Pięknie zaprezentowali się Andrzej Pecuch z II klasy szkoły podstawowej i Olga Stefanów z I klasy liceum. Andrzej  zostały nagrodzony wyróżnieniem, a  Olga zdobyła II miejsce w kategorii grupy gimnazjalnej i licealnej.

O konkursie można usłyszeć w audycji "Posydeńky":

 

http://radioszczecin.pl/249,523

13.05.2017 OLIMPIADA BIBIJNA

    W Poznaniu, dnia 13 maja 2017 r., odbył się etap diecezjalny Olimpiady Biblijnej z Księgi Wyjścia organizowanej przez Diecezję Wrocławsko - Gdańskiej UKGK w Poslce.

            Z Gorzowa Wielkopolskiego  udział wzięła - Olga Stefanów, uczennica klasy I liceum, która uczy się religii greckokatolickiej pod kierunkiem ks. Dariusza Hubiaka przy Zespole Szkół nr 20. Ola zdobyła wyróżnienie. 
            Po konkursie wszyscy uczestnicy i katecheci wzięli udział w modlitwie- Mołebniu do Bogurodzicy.

 Fotografie można zobaczyć także tu:

 http://www.cerkiew.net.pl/Wiadomosci/wiadomoscjedna.php?polaczenie=wiad_1494760235&cerkiew=cerkiew

"Hajiwky" koło Spichlerza

Dnia 8 kwietnia 2017 r. dzieci uczące się religii greckokatolickiej przy Zespole Szkół nr 20 w Gorzowie Wlkp. oraz biorące udział w projekcie Spotkania z ukraińską kulturą wystąpiły podczas wystawy pokonkursowej 45 Ogólnopolskiego konkursu pisanek im. Michała Kowalskiego w Muzeum Lubuskim im. J. Dekerta w Gorzowie Wlkp.

            Przedstawili ukraińskie obrzędy wielkanocne- "hajiwky". Dzieci wspaniale opisywały radość Zmartwychwstania Pańskiego poezją wielkanocną oraz wykonali starodawne obrzędowe pieśni wielkanocne przy akompaniamencie p. Wioletty Sycz, która tow arzyszyła dzieciom na gitarze.

             Projekt Spotkania z kulturą ukraińskądofinansowanyjest przez MiastoGorzów Wielkopolski