Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

01.07.2017 ZJAZD KOBIET W SKWIERZYNIE

 

 

   Dnia 1 lipca 2017 r.  w Skwierzynie odbył się zjazd kobiet z greckokatolickich parafii  południowych  dekanatów Eparchii Wrocławsko-Gdańskiej UKGK.

            Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą, której przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Włodzimierz Roman Juszczak, OSBM- ordynariusz Eparchii Wrocławsko - Gdańskiej przy  koncelebrze ks. mitrata Juliana Hojniaka, ks. Andrzeja Michaliszyna, ks. Romana Kiłyka i ks. Dariusza Hubiaka. Była też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, spowiadali - ks. Andrzej Bunzyło, ks. Ernest Sekulski i ks. Jewhen Suchyj. Homilię wygłosił Władyka Włodzimierz, mówił o ogromnym znaczeniu takich spotkań formacyjnych, o modlitwie i integracji wiernych. Uczestników modlitwy przywitał także ks. Kazimierz Małżeński, proboszcz rzymskokatolickiej parafii św. Mikołaja w Skwierzynie.       

     Później wierni spotkali się na konferencjach w restauracji "Kryształ". Siostra Melania Kuzio ze Zgromadzenia Służebnic NMP z Koszalina przedstawiła temat: Kult Najświętszej Maryi Panny w narodzie ukraińskim, Maria Stepan z Warszawy opowiedziała o Kobiecie we współczesnej  Ukrainie, a Władyka Włodzimierz - o wyzwaniach duszpasterskich Kościoła Greckokatolickiego w Polsce. Wysłuchano także koncert muzyki ukraińskiej w wykonaniu nauczycieli Szkoły Muzycznej I i II stopnia i. Tadeusza Szeligowskiego w Gorzowie Wlkp.

            Spotkanie zakończyło się – Mołebnem do Przenajświętszej Bogurodzicy w  kościele pw. św. Zbawiciela

 

Fotografie: Jarosław Stefanów

O Zjeździe można przeczytać tu:

 

http://www.cerkiew.net.pl/Wiadomosci/wiadomoscjedna.php?polaczenie=wiad_1499011520&cerkiew=cerkiew