Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

19.12.2011r. Święty Mikołaj w Gorzowie

Po bardzo długim oczekiwaniu do  dzieci i dorosłych przyszedł Święty Mikołaj w Gorzowie. Do tej  świątecznej wizyty dzieci starannie się przygotowały , nauczyły się pieśni oraz wierszy pod okiem swoich nauczycieli : katechety ks . Dariusza Hubiaka i Ireny Boruszczak - Hubiak .

Po nabożeństwie w cerkwi wszyscy oczekiwali z niecierpliwością, zwłaszcza ci najmłodsi , kiedy pojawi się Niebiański gość. I oto się zjawił, z dużymi workami pełnymi prezentów w towarzystwie aniołków i pomocników.

Dzieci zaśpiewały piękne pieśni, opowiedziały wierszyki, a Mikołaj rozdał im prezenty. Przypomniał również, że nie mogą zapominać o tym,  aby uczestniczyć w nabożeństwach w cerkwi przez cały rok, modlić się do Boga, słuchać rodziców, mówić w swoim ojczystym języku i robić dobre uczynki.

Gość przyniósł prezenty również wszystkim dorosłym parafianom, wówczas rozległa się słynna pieśń O, chto chto Mykołaja lubyt’. Gość pożegnał się ze zgromadzonymi i spiesznie poszedł do innych dzieci, którzy oczekiwali już na Niego.


Kliknij zdjęcie aby zobaczyć galerię